Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza
Hotellet Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza ligger i distriktet Mucuripe, inom 2 km från Praça Luíza Távora. Dessutom erbjuder detta hotell kassaskåp.
Här bor du ungefär 10 minuters bilresa från ENCETUR turistbyrå och ungefär 15 minuters bilresa från Dragao do Mar konst- och kulturcenter. Kulturella sevärdheter i området är Ponte dos Ingleses (3 km) och Estátua de Iracema (2,1 km). Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza ligger också ganska nära Japanese garden of Fortaleza.
Hotellet erbjuder rum med matplats och uteplats tillsammans med strykutrustning, strykjärn med strykbräda och luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler. De är inredda med skrivbord, och har också te-/kaffebryggare. Badrummen, som erbjuder en bidé, en separat toalett och en dusch, är också försedda med torktumlare och handdukar.
När du bor på hotellet Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Barraca Rastro de Sol, som ligger cirka 1 km bort, eller Subway på 5 minuters gångavstånd.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Säkerhetsfack
Mat och drycker
- Torktumlare
- Köksgeråd
På rummet
- Sittgrupp
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- Elektroniska filtar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza?
Gäster på hotellet Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza måste checka ut vid 12:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy erbjuds på hotellet Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza?
Gratis avbokning erbjuds till gästerna på hotellet Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Kan jag boka ett rum med arbetsplats på hotellet Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza?
Ja, vissa av rummen på hotellet Flat Particular Em Vila Costeira Beira Mar Fortaleza har arbetsbord.